Archiv

Změna v kalendáři Bohoslužeb

7. 12. 2022

Z organizačních důvodů se bohoslužba v sobotu 24.12.2022 ve Svitavách  nekoná

Výstava Genesis

29. 9. 2022

Výstava Genesis

“Genesis” – putovní vzdělávací výstava s filmovou projekcí a veřejnými vědecko-populárními přednáškami

Zeptali jste se už někdy: “Jak vznikl svět? Co drží hmotu pohromadě? Odkud se vzal život a člověk? Proč umíráme? Odkud se vzalo na světě tolik zkamenělin? … či zda má vědecké poznání nějaké hranice?” Zajímavé otázky, viďte? Jeden moudrý muž kdysi řekl, že otázky, které nejsou správně zodpovězeny, mají tendenci se neustále vracet …

Proto vznikla putovní výstava GENESIS, jejímž cílem je “odtajnit” a zprostředkovat Vám, odborníkům i laikům, lidem všech věkových kategorií, nevšední, provokativní otázky … a fundované odpovědi týkající se původu a skutečné “neoficiální” historie vesmíru, života a člověka, odpovědi podložené rozsáhlými výzkumy na poli přírodních i historických věd.

Přijďte do kulturního centra Fabrika kdykoliv od pondělí 23. 2.2015  do čtvrtku 26. 2. 2015 mezi 13:00 a 19:00, kde se na Vás těší autoři výstavy a přednášející Mgr. Libor Votoček – absolvent oboru fyzika na Matematicko-fyzikální fakultě UK Praha a RNDr. Pavel Kostečka absolvent oboru genetika na Přírodovědecké fakultě MU Brno.

Kromě nekomerčních filmových představení po-čt vždy od 16:30 a večerních odborných přednášek po-čt vždy od 18:00 na Vás čeká téměř 30 informačních panelů plných skvělých informací o geniálním uspořádání přírody a historie světa, dále jedinečná sbírka více než 50ti zkamenělin z celého světa, lebky tzv. předchůdců člověka v životní velikosti a téměř 200 světově ojedinělých knižních a DVD titulů z oblastí vědy, historie, ekologie, sociologie a náboženství vztahujících se k tématu výstavy. Pro děti je pak připravena expozice unikátních obrazů puzzle a krásná pexesa k zakoupení.

Program filmových představení {F} s následnou odbornou přednáškou {P}: (po) {F} “Vyhozen – inteligence nepřípustná” a {P} “Největší podvod všech dob”, (út) {F}“Darwin – cesta, která otřásla světem” a {P} “Darwinovy omyly a jejich následky”, (st) {F} “Život – náhoda nebo záměr?” a {P} “Achillovy paty evoluce”, (čt) {F}“Příběh Sovětského svazu” a {F} “Biologie 2. říše – sociální darwinismus 1. světové války” a {P} “Vyškrtnuté kapitoly lidských dějin”. Každý návštěvník kterékoliv večerní přednášky pak obdrží zdarma jako dárek 2 brožurky a 1 DVD. Vstupné je dobrovolné, aby mohl přijít skutečně každý! Jste všichni srdečně zváni!

Kornelius Novak

29. 9. 2022

Kornelius Novak

Kdo je Kornelius Novak?

Kornelius Novak se narodil roku 1975 v Rumunsku. Jeho rodiče jsou Němci a žili v oblasti Sedmihoří, oblasti, jež byla osídlena Němci. Dědeček pocházel z Čech (odtud jméno Novak), ale také  mluvil Německy. Když bylo Korneliovi pět let, rodina se přestěhovala do Německa.

Jeho dětství bylo problematické. Byli přistěhovalci, a proto byl často šikanován. Začal posilovat, aby se mohl bránit. Po základní škole se začal učit na lesníka, školu však přerušil a začal pracovat jako zahradník v blízkosti svého bydliště. Jednoho dne sázel stromy a byla mu zima, rozhodl se zajet si pro teplé oblečení. Neměl však řidičský průkaz a přesto vsedl do auta a jel. Před svým domem srazil čelně cyklistu. Došlo k soudnímu líčení a musel zaplatit veškeré nemocniční výdaje a operace. V 18 letech byl zadlužený. Začal tvrdě posilovat, stal se vícemistrem kulturistiky v Německu a aby mohl splatit dluhy, přijal práci vyhazovače na diskotékách ve Stuttgartu. Rvačky byli na diskotékách na denním pořádku. Bylo to v době války v Jugoslávii, rvali se mezi sebou Albánci, Srbové, Chorvati, do toho se přidali skinheads, hooligans, italská mafie, turecká mafie a mezi tím se pohybovali docela normální lidé, kteří se přišli jen bavit. Při jedné rvačce málem přišel o život. Opustil práci vyhazovače a začal studovat biblickou školu. Biblická škola ho přijala, kulturistu vážícího 115 kg s motorkou , v kožené bundě, potetovaného, s dlouhými vlasy. Jeho otec, který byl kazatel u baptistů, volal předem do školy: ,,Nelekejte se, jede k vám můj syn.“

Kornelius využil kontaktů z diskotéky a začal evangelizovat mezi nejobávanějšími motorkářskými kluby v Německu. Zde šlo o moc, peníze, obchod s drogami, obchod se zbraněmi, prostituci, výpalné. V zásadě je to mafie na motorkách. Misie mezi motorkáři pokračovala v Norsku . Zde potkal adventisty sedmého dne a začal s nimi spolupracovat.

Nyní žije Kornelius ve Švédsku. Věnuje se evangelizaci v různých zemích, navštěvuje i Českou republiku. Pořádá pouliční evangelizace. Stojí na náměstí s evangelizačním přívěsem a mluví do mikrofonu k lidem. Před přívěsem jsou stoly s knihami  „Křížem krážem“, Kornelius vysvětluje, o čem je kniha, a zve na večerní přednášky.

.

Záznam přednášky Kornelia Novaka – Příběh vyhazovače     www.youtube.com/watch

Záznam přednášky Kornelia Novaka – Je Bůh spravedlivý?   www.youtube.com/watch

Záznam přednášky Kornelia Novaka – Přijde konec světa?    www.youtube.com/watch

Záznam přednášky Kornelia Novaka – Důkaz o Bohu              www.youtube.com/watc

Historie Svitavského sboru Církve Adventistů sedmého dne

29. 9. 2022

Historie

Historicky jsme „mladý sbor“, letos oslavíme 20. „narozeniny“.

Není nám známo, zda před rokem 1989 žil ve Svitavách pokřtěný adventista.  Události, vztahující se k našemu sboru, začínají po sametové revoluci. Na náměstí se objevuje stánek knižního evangelisty z poličského sboru a oslovuje kolemjdoucí nabídkou Biblí a křesťanské literatury. Kazatel R.Jonczy ze sboru Česká Třebová organizuje kurz studia Bible. Jsou pokřtěny první 2 členky církve. Po následujících kurzech, které vede kazatel M.Stehlík ze sboru Luže, se pro křest rozhoduje dalších 9 lidí, kteří se s dalšími  6 členy z okolních obcí stávají základnou pro nově založený sbor.
Sbor byl ustanoven dne 18.června 1994.
Zpočátku jsme se scházeli v prostorách Okresního domu dětí a mládeže na Lanškrounské ulici, od roku 1997 v sále Základní umělecké školy  na ulici R.Kloudy a od roku 2001 v prostorách evangelické fary na Poličské ulici.

Kazatelé, kteří v našem sboru působili:

1994 – 1995 Mikuláš Stehlík
1995 – 1998 David Čančík
1998 – 2001 Marcela Tatarová
2001 – 2004 Pavel Tatar
2004 – 2011 Mikuláš Stehlík
2011 – 2018 Samuel Vaněk

2017 – 2019 Eduard Miškej 

2019-dosud   Josef Cepl 

Mezi nejradostnější události sboru patří, když lidé uvěří v Pána Ježíše Krista. V průběhu let se v našem sboru rozhodlo pro Pána Ježíše a na vyznání víry nechalo pokřtít 11 nových bratrů a sester. Přivítali jsme do sboru také 11 nově narozených dětí. Někteří členové se odstěhovali,  2 členové zemřeli. Bolestně nás zasáhla tragická smrt naší bývalé kazatelky Marcely Tatarové.
V současné době má náš sbor 23 členů.
Sbor se snaží předávat evangelium dalším lidem. Uspořádali jsme mnoho přednášek, seminářů a akcí, například  NET 98 a 99, promítání filmu Ježíš s následnými kurzy studia Bible, semináře v rámci projektu Život a zdraví  „Jak zvládnout stres“, „Za 5 dní nekuřákem“, „Jak předcházet nemocem“ aj.  Naposledy proběhly v našem sboru přednášky Kornelia Novaka.
Spolupracujeme s humanitární organizací ADRA. Zapojili jsme se do sbírek na pomoc po povodních v České republice, zemětřesení v Turecku, tsunami v Thajsku a Japonsku, velikonočních sbírek ve Svitavách a Moravské Třebové. Uspořádali jsme benefiční koncerty, dětské dny, jejichž výtěžek jsme věnovali na účet ADRA nebo Pomozte dětem.  Sponzorujeme také dítě z Bangladéše.
Rádi vzpomínáme na společné výlety do Toulovcových maštalí, na Veselý Kopec, Karlovu Studánku, do Velkých Losin, na společné dovolené   na Velké Moravě, Zásadě, chatě Karolíně, bohoslužby v přírodě a mnoho dalších společných akcí. Pro děti o prázdninách tradičně organizujeme s jinými sbory tábory a „puťáky“ s koňmi.

Při ohlédnutí zpátky děkujeme Pánu Bohu za milost a požehnání, které nám dává skrze Pána Ježíše Krista.

3.9.2022 bohoslužba s VP

2. 9. 2022

Zítra dne 3.9.2022, se bohoslužba koná v evangelickém kostele na ulici Svitavská č.p. 40. v Moravské Třebové. Kázáním bude sloužit bratr Cepl J. Bohoslužba začíná v 10,00 hodin. Srdečně Vás zveme!

Zprávy z církve

Adventistický teologický institut zve na studijní biblický týden knihy Ezechiel

Jedním z úkolů Adventistického teologického institutu je povzbuzovat v církvi zájem o Bibli jako…

Velikonoční příběh přináší život a naději

Velikonoční svátky poskytují čas a prostor si připomenout událost, která se odehrála před dvěma…

MISSION CAMP 2023

Letošní Mission camp nese název „BeNew. BeReal.“ Společně budeme hledat cestu k tomu, jak být…

Modlitební týden mládeže 2023

Kdo by nechtěl ve svém životě prožívat pravou lásku, radost, pokoj, trpělivost, laskavost, dobrotu,…

Začíná modlitební týden mládeže

V sobotu 18. března začíná modlitební týden mládeže, který zve každý rok mladé lidi z Církve…

S hudbou a písněmi dochází dobrovolníci za seniory i v Písku

Dobrovolnické centrum ADRA České Budějovice uzavřelo v lednu smlouvu o dobrovolnické službě s…