Novinky

Klub Cestou necestou

6. 12. 2019

V sobotu 1. února v 15:30 hodin proběhne v konferenčním sále Hamzovy léčebny cestopisná přednáška cestovatele a nemocničního kaplana Vítězslava Vursta s názvem:

SOLOVECKÉ OSTROVY – (NEJEN) MÍSTO, KDE ZAČALA HISTORIE GULAGŮ

Solovecké ostrovy jsou při letmém pohledu na mapu zdánlivě pouhým maličkým, bezvýznamným souostrovím uprostřed Bílého moře. Ale pouze zdánlivě – jsou velmi tajemné, zajímavé i krásné, jsou také místem s doslova magickým duchovním nábojem a ukrývají i velmi bohatou minulost. Slavnou z dob rozkvětu místního kláštera i neobyčejně krutou z dob komunistického teroru. Právě tady začala smutná historie sovětských gulagů, které si ničím nezadají s Hitlerovými koncentračními tábory. Právě letos uplynulo 80 let od podepsání dekretu, který odstartoval tuto složitou a krutou kapitolu sovětských dějin. Dnes jsou ostrovy oázou klidu, zdrojem poučení i cílem pravoslavných poutníků. Určitě patří k tomu nejzajímavějšímu, co lze v Rusku spatřit. 
Po Soloveckých ostrovech (a nejen po nich) měl v loňském roce možnost cestovat se svými přáteli také Vítězslav Vurst. Navštívili i další místa, která jsou s nimi spojena. Na hromadném pohřebišti v Sandormachu našli také jména některých Čechů. O své cestě, o setkání se zajímavými lidmi, ale také o svých pocitech, bude Vítězslav Vurst vyprávět a promítat obrázky.... 

Klub Cestou necestou pořádá sbor Církve adventistů s.d. v Luži ve spolupráci s Hamzovou léčebnou.
Jste srdečně zváni.

Klub zdraví - leden 2020

6. 12. 2019

Témata Klubu zdraví na první pololetí roku 2020

6. 12. 2019